Ciężko dziś o naprawdę dobrego lidera, lider to na pewno osoba która może kogoś zaprowadzić na szczyt, jednak kim jest dobry lider, oraz jakie to są „cechy lidera”?


Zacznijmy od tego, że lider przede wszystkim to osoba nastawiona na rozwój i chcąca się rozwijać, ponieważ wie, że tylko w taki sposób osiągnie sukces.

Tak więc lider to na pewno osoba ambitna, ale nie tylko, samodyscyplina też jest kluczem każdego lidera i prawie każdy lider posiada własną samodyscyplinę, której się ściśle trzyma, najlepszy z najlepszych jest też konsekwentny, dlaczego?

Konsekwencja to rzecz która pozwala nam iść w przód, nie ważne czy wolniej czy szybciej, ale idziemy w przód i to właśnie dzięki tej konsekwencji.

Jak być konsekwentny?
Zróbmy test na konsekwencje – codziennie czytajmy 10 kartek książki, nie zależnie co będzie się działo, 10 kartek książki dziennie, przez jeden miesiąc

Zakładając, że nasz miesiąc ma 31 dni, czyli codziennie 10 kartek daje nam 310 kartek w ciągu miesiąca.
Jeżeli za pierwszym podejściem nam nie wyjdzie mamy przecież następny miesiąc, róbmy to tak długo aż nie przeczytamy tych 310 kartek w ciągu miesiąca, wtedy nie tylko konsekwencja nam się wyrobi, ale także silna wola, która jest kolejną cechą każdego zwycięscy.

Lider to także osoba która umie łączyć ludzi, inaczej mówiąc tworzyć zgrany zespól czy też ekipę.
Wyciąganie wniosków – kolejna cecha. Każdy wie, że wszyscy popełniają błędy ale cechą prawdziwego lidera jest niewątpliwie wyciąganie wniosków i uczenie się na błędach.