Farmy wiatrowe nie działające, panele słoneczne bez słońca, energia ze źródeł odnawialnych nazywana zieloną energią w kryzysie! Niemcy będą polegać na gazie ziemnym z Rosji. Węgiel i atom nadal najlepszym źródłem energii w zimie?

Warunki pogodowe zepsuły plany niemieckich przedsiębiorców. Tuż po spotkaniu „Wielkiego Resetu” z Doliny Krzemowej, którzy postulowali o dopasowanie pobierania energii do zmian klimatycznych, nastąpiło załamanie niemieckiej zielonej energii.

Zielona energia w Niemczech została po prostu zasypana śniegiem, który tonami zgromadził się na farmach wiatrowych, szczególnie na ich skrzydłach ale również na panelach fotowoltaicznych. Stolica zielonej energii zaliczyła kryzys. Ponad 30 tysięcy wiatraków przestało produkować prąd, a setki tysięcy panelów fotowoltaicznych zostało przysłonięte śniegiem i odosobnione od promieni słonecznych.

Warto dodać, że Polska zupełnie niedawno podpisała porozumienie dostosowawcze do Unii Europejskiej, które zmusza Polaków do wybudowania elektrowni atomowej, zmiany pobierania energii na tą ze źródeł odnawialnych. Zaledwie parę tygodni pokazało, jakie szczęście mają Polacy którzy stosują infrastrukturę opartą na węglu i atomie. Niemcy mają szczęście, że zostało im parę takich infrastruktur, ponieważ one pozwoliły normalnie funkcjonować Niemcom, pomimo kryzysu energii zielonej. Jest to też sygnał dla biznesmenów, aby pomyśleli nad lepszymi rozwiązaniami dla źródeł odnawialnych – np. stworzenia ochronek na skrzydła wiatraków czy zadaszenie dla paneli fotowoltaicznych – które pomimo tego nadal pobierałyby promienie słoneczne. Być może istnieją już materiały, które przepuszczałyby promienie słoneczne ale chroniły przed śniegiem. Cywilizacja zachodnia ma wiele technologii służących optymalnemu funkcjonowaniu człowieka i ekologii. Czas na wdrożenie zmian.

Niemiecka gospodarka będzie opierała się głównie na gazie ziemnym dostarczanym przez Rosję. Zielona energia sprawdza się prawie przez cały rok. Jednak państwa oparte na ekologii, muszą pomyśleć nad rozwiązaniami w okresie zimowym, trwają one bowiem kilka miesięcy w roku. Kryzys zielonej energii w Niemczech został zażegnany dzięki starym rozwiązaniom opartym na infrastrukturze węgla i atomu.

Niemiecka zielona energia
Niemiecka zielona energia