Przelew dużej kwoty z UK do Polski

Przelew dużej kwoty z UK do Polski nie musi oznaczać skomplikowanej procedury. Jeśli chcesz przekazać sporą część pieniędzy na polski rachunek bankowy, warto abyś wcześniej przeanalizował/a współczesne opcje transferów międzynarodowych. Niestety, niektórzy pośrednicy pobierają prowizję, której wysokość zależy od tego, ile środków chcesz przesłać. Nie trać na transakcjach i już teraz dowiedz się, jak wykonywać je korzystnie z zachowaniem 100% bezpieczeństwa. Pomoże Ci w tym poniższy artykuł, dlatego zapraszamy do zapoznania się z nim!

Przelew dużej kwoty z UK do Polski

Przelew dużej kwoty z UK do Polski, jak wykonać? Analizując oferty zwróć uwagę przede wszystkim na opłaty i czas, jakie proponuje pośrednik. Wszystko zależy od tego, czy chcesz przesłać pieniądze za pomocą tradycyjnych rozwiązań takich, jak przekaz bankowy lub pocztowy, czy szukasz alternatyw, które można znaleźć w Internecie. Jaka jest między nimi różnica? Przede wszystkim finalne opłaty, jakie będziesz musiał/a ponieść za finalizację Twojej operacji finansowej. Wykonując zlecenie w banku, czy na poczcie musisz liczyć się nie tylko z mało atrakcyjnym kursem wymiany walut, ale także wysoką ceną za samą usługę oraz dość długim czasem realizacji transakcji. Firmy prowadzące swoją działalność online oferują zdecydowanie lepsze warunki transferu gotówki za granicę. Dlaczego? Sprawdźmy to!

Jak przesłać sporą sumę pieniędzy mając gwarancję bezpieczeństwa?

Wykonując większy przekaz gotówki zależy nam, aby cały proces odbył się bezpiecznie i zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Każda operacja finansowa związana z przesłaniem większej kwoty generuje dużo stresu i obaw. Nikt nie chce stracić swoich pieniędzy. Pojawia się tutaj jedno zasadnicze pytanie: Który dostawca usług finansowych wykona nasze zlecenie gwarantując nam bezpieczeństwo oraz korzystne warunki przelewu?

Niezależnie od wybranego pośrednika, zawsze należy upewnić się, że wybrana firma lub instytucja finansowa jest wiarygodna i posiada odpowiednie zabezpieczenia, aby uniknąć ryzyka oszustwa lub utraty środków. Myślisz, że tylko wykonując przekaz bankowy możesz być spokojny/a o swój transfer? Otóż nie. Współcześnie wachlarz możliwości jest znacznie większy. Istnieją platformy online, która specjalizują się w transakcjach międzynarodowych i zapewniają swoim klientom szybkie i bezpieczne wykonanie zlecenia. Jednak, bez względu na to czy skorzystasz z rozwiązań stacjonarnych, czy też internetowych, dokładnie zbadaj opinie na temat konkretnego usługodawcy oraz zapoznaj się z jego warunkami wykonywania operacji finansowych związanych z większą sumą pieniędzy.

O czym należy pamiętać?

Zanim podejmiesz decyzję o przekazaniu większej kwoty do Polski, zwróć uwagę na kilka istotnych elementów związanych z transferem zagranicznym. Oprócz opłaty za wykonanie przelewu, długości jego realizacji oraz zasad bezpieczeństwa ważne są również następujące aspekty:

  • Zapoznaj się z proponowanym kursem wymiany GBP/PLN – sprawdź, czy pośrednik nie stosuje wysokiego spreadu walutowego, który sprawi że możesz więcej stracić.
  • Dowiedz się, czy występują jakiekolwiek prowizje oraz dodatkowe koszty – niektórzy ustalają finalną opłatę za przekaz, w zależności od wysokości przesyłanej kwoty.
  • Sprawdź, czy pośrednik którego ofertą jesteś zainteresowany jest godny zaufania – posiada niezbędne licencje i certyfikaty oraz jest nadzorowany przez odpowiednie organy i instytucje.

Ważne! Rzetelnie działająca instytucja finansowa podlega pod nadzór odpowiednich organów, w każdym kraju, w którym obsługuje. Ma obowiązek przestrzegania procedur AML, które odnoszą się do przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. Dlatego konieczne jest dokonanie weryfikacji każdego klienta, który chce przesłać kwotę powyżej 15 tys. euro (w odpowiednim przeliczeniu dla danej waluty). Pośrednik musi mieć pewność, że źródło pochodzenia środków zleceniodawcy jest w pełni legalne. W przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości instytucja finansowa jest zobowiązana podjąć natychmiastowe kroki i zgłosić podejrzaną transakcję do Generalnego Inspektoratu Informacji Finansowej (GIIF), który podlega Ministerstwu Finansów. Wówczas transfer zostaje wstrzymany, a rachunek bankowy może zostać zablokowany.

Przelew dużej kwoty z UK do Polski za pomocą Internetu

Przelew dużej dużej kwoty z UK do Polski możesz wykonać zarówno w sposób tradycyjny, jak i korzystając z innowacyjnych rozwiązań, które proponuje współczesna branża finansowa. W Internecie możemy natknąć się na wiele platform, które specjalizują się w zagranicznych transakcjach. Ich oferty są bardzo konkurencyjne względem banków. Atrakcyjniejszy kurs wymiany walut, mniejsze opłaty transferowe oraz szybsza procedura przekazu środków sprawiają, że warunki proponowane w placówkach bankowych stają się mało korzystne.

Dlaczego warto zrealizować transfer online?

W dzisiejszych czasach dostęp do Internetu ma praktycznie każdy, a na pewno zdecydowana większość. Załatwianie spraw online jest nie tylko wygodniejsze, ale i szybsze. Nie wymaga od nas wychodzenia z domu i poświęcania swojego czasu na stanie w kolejkach. Wystarczy urządzenie z dostępem do sieci.

Przelewy zagraniczne online stały się alternatywą dla tych, którzy mają już dość wysokich opłat transferowych, prowizji, dużej ilości formalności oraz skomplikowanego procesu zlecenia. Platform internetowych, które oferują korzystne przesyłanie funtów do Polski jest coraz więcej. Dzięki temu, że działają one zazwyczaj w oparciu o dwa lokalne rachunki bankowe (w UK oraz w Polsce) nie narażają swoich klientów na dodatkowe koszty wynikające z chociażby udziału jeszcze jednego pośrednika w całej operacji finansowej. Nie stosują również wysokich spreadów walutowych, jak banki. Dlatego możemy liczyć również na lepszy kurs wymiany GBP/PLN.

Bezpieczeństwo i atrakcyjne warunki przekazu z Klik-24

Transfer z Wielkiej Brytanii do Polski to kwestia niezwykle ważna dla osób, które wyjechały za granicę w celach zarobkowych, aby wspierać finansowo swoich bliskich pozostających w ojczyźnie. Cykliczne i bezproblemowe przelewy międzynarodowe bez ukrytych opłat są możliwe, dzięki firmie Klik-24. Jest ona obecna na rynku finansowym od 2013 roku. W tym czasie zdobyła duże doświadczenie w zakresie przekazów z UK do Polski. Profesjonalna obsługa dokłada wszelkich starań, aby przesyłanie pieniędzy było dla klientów firmy wygodne oraz korzystne.

Korzystając z oferty Klik-24 możesz przestać martwić się, że Twoje zobowiązania finansowe nie zostaną opłacone na czas. Do wyboru są dwa warianty przekazu: standard oraz express. Opcja standard jest zawsze darmowa bez względu na wysokość przesyłanej kwoty. Czas realizacji wynosi maksymalnie 2 dni robocze. Dla tych, którzy potrzebują szybszych transferów dedykowana jest możliwość express. Koszt to zawsze tylko 1,99 GBP, a środki dotrą do odbiorcy w czasie 1 dnia roboczego. Gwarancja braku ukrytych kosztów oraz atrakcyjnego kursy wymiany GBP/PLN, który możesz na bieżąco obserwować na stronie internetowej firmy. Platforma firmy jest intuicyjna w obsłudze, dlatego bez problemu zarejestrujesz się i zlecisz przelew. Założenie konta jest bezpłatne.

W kwestii bezpieczeństwa również możesz być spokojny/a. Klik-24, jako rzetelna instytucja finansowa stosuje się do szeregu rygorystycznych wymogów. Dowodem na to są posiadane przez nią licencje i certyfikaty, dlatego otrzymujesz gwarancję bezpieczeństwa Twoich danych osobowych oraz Twoich pieniędzy.